Szerintetek mivel fogjuk szemben találni magunkat? hangzott a kérdés ezen bejegyzés első részének végén. Nos, a válasz bonyolultra sikeredett és sok mindenben vissza fogok nyúlni az előző bejegyzés felvetéseihez.
"Jövő: ebben az esetben azzal, ha a stáb egy része kicserélődik, új erőforrások és ötletek kerülnek terítékre, amelyek szorosan illeszkednek a múlt célkitűzéseivel és a felállított keretek egy részével. Az sem árt, ha a "know-how", ha van, megmarad és a kulcsfigurák segítségével újul meg szervezet. Nem dobunk ki semmit, de felmérjük, mi az, ami működik, mi az, ami működhetne máshogy, és mi az, amit jegelni kell." Ebben a kérdésben a folyamat során nem sikerült előre haladnunk, ugyanis az alábbi tényezőkkel találtuk szemben magunkat:
- az egyesületi létforma különlegessége, előnye és egyben hátránya is egy olyan demokratikus magatartásforma amely egyszerre vonja be, ruházza fel a résztvevőket hatalommal, míg rögvest esélyt is teremt a halogatásra, dolgok elodázására, ezzel a folyamatok megnyújtására.
- a kulcsfigurák szándéka sokszor nem egyezik a szervezet szándékaival, és ezen sok áll, vagy bukik, ugyanis, ha ezt rosszul kezeljük, akkor falak maradnak, vagy átláthatatlan területek.
- a jó szándék kevés.
Éppen ezért egy olyan magatartásformát vettünk fel mi is, ami közelebb áll a civil szektor által megszokotthoz, miközben próbáljuk képviselni az üzleti életben megtanult hatékonyságot.
Talán érzitek, de eddig még nem mondtam ki, a papírmunka egy része lezárult, azonban a folyamat elején vagyunk még. Szóval valószínűleg még jelentkezni fogok újabb benyomásokkal.
Ti dolgoztatok már együtt civilekkel? Milyen tapasztalataitok vannak velük?